| Çamlıca Kampüsü

Tarihçe

Lale Bahçesi, ilkokul ve okul öncesi olarak “Geleceği Eğitiyoruz” ilkesiyle 2008 yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlı bir kurum olarak hayatına başlamıştır. Okul öncesi olarak Bursa‘da adından söz ettirmiş ve marka olmuştur. İlkokul olarak da geleceğe sağlam adımlarla ilerlemektedir.

Lale Bahçesi İlkokulu & Anaokulu, 2016 – 2017 Eğitim – Öğretim Yılında ilk ilkokul mezunlarını verecektir. Okulumuzun yanındaki 2220 metrekarelik alan okulumuza kazandırılmış ve Mini Eko Park olarak öğrencilerimizin istifadesine sunulmuştur. 2017 – 2018 yılı için ortaokul hazırlıklarımız ise devam etmektedir.

Misyonumuz & Vizyonumuz

Misyonumuz,

 Yaşam boyu öğrenen,
 Sorumluluk sahibi,
 Hayal günün kullanabilen,
 Bilgiyi ve teknolojiyi kullanabilen,
 Meraklı ve araştırmayı seven,
 Sağlam karakterli,
 Sosyal ve iletişim becerileri yüksek,
 Ahlaki ve estetik değerlere sahip,
 Kendi diline hakim olma yanında yeni diller öğrenen,
 Geçmiş ile gelecek arasında köprü olan bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Misyon ve değer yargılarımıza uygun,
 Yaparak ve yaşayarak öğrenilenlerin hayata geçirildiği,
 Geleceğin tasarlandığı,
 En iyi değerler eğitiminin verildiği,
 Dünya standartlarında eğitim veren,
 Bulunduğu bölgeye değer katan,
 Teknoloji ve bilimin içinde olduğu,
 En az bir yabancı dilin çok iyi öğrenildiği bir eğitim kurumu olmaktır.

Değerlerimiz

Lale Bahçesi İlkokulu olarak manevi disipline sahip, insan haklarına saygılı, sorgulayan, araştıran, yaratıcı, görev ve sorumluluklarını bilen ve yerine getiren, özgüveni yerinde, kendini tanıyan, yeniliklere açık, mutlu, sağlıklı, çevre sorunlarına duyarlı, üretken, başarılı bireyler yetiştiririz.

Lale Bahçesi İlkokulu öğrencilerini her yönüyle tanıyarak, onların becerilerinin gelişmesi için uygun ortamların hazırlanmasında katkıda bulunur.

Lale Bahçesi İlkokulu tarafından sunulan eğitim kalitesinin, yaratılan eğitim ortamının ve alanında tecrübeli eğitmenlerin kalitesinden geleceğine inandığımız için, kurumumuzda çalışma ve sürekli öğrenmeyi önde tutmamız dışında, adil, güvenilir, şeffaf, sevgi ve saygıya dayalı eğitim ve öğretime önem veririz.

Lale Bahçesi İlkokulu, öğrencilerin ortaya koyduğu performansları yakından takip ederek onların bilgi birikimlerini ve yeteneklerini sürekli inceler ve gerektiğinde iyileştirmeler yapar.

Eğitim-öğretim hizmetlerini yenilikçi uygulamaları takip ederek yürüten Lale Bahçesi İlkokulu, diğer kuruluşlara yol gösterici ve onlara şık tutucu bir kurum olmak amacıyla sürekli kendini geliştiren ve teknolojik gelişmeleri takip eden bir kurum olma özelliği göstermektedir.

iletişim

Adres

Çamlıca Mahallesi Zafer Sokak No: 39 Nilüfer / Bursa

Telefon

413 4 555